Spotkanie sympatyków kółka „Smaczek”

20180925 152148

25 września 2018 r. w piękny jesienny dzień odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty kółka kulinarnego „Smaczek”. Jak co roku uczniowie nauczania indywidualnego wraz rodzicami i nauczycielami przybyli do szkolnej klasopracowni kulinarnej. Tym razem tematem przewodnim były drożdżowe bułeczki z jesiennymi owocami. Pani Ania wyjaśniła w jaki sposób wykonać zaczyn drożdżowy i wyrobić ciasto. Uczniowie samodzielnie formowali własne bułeczki, dekorowali owocami, a na koniec posypywali kruszonką. Po około dwudziestu minutach wypiekania w piekarniku uczestnicy spotkania ujrzeli piękne wyrośnięte, rumiane bułeczki. Wszyscy z niecierpliwością czekali, aż bułki wystygną i będzie można degustować pachnące wypieki. Każdy z uczestników otrzymał przepis na wykonanie bułeczek drożdżowych oraz mały poczęstunek do domu, aby mógł pokazać swoją pracę mamie, tacie czy rodzeństwu.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania kółka.

Organizatorki: A. Siuda, H. Denisiuk, R. Jabłońska, M. Szymborska

Ścieżka powrotu