Propozycje nauczycieli część 3
- Szczegóły
- Utworzono: piątek, 20, marzec 2020 09:00
Kliknij w obrazek
Pragniemy zachęcić Was do lektury pięknej bajki o przyjaźni. Autorem jest P. Aleksandra Kowalik, mama chłopca z Zespołem Aspergera. Jej codzienne doświadczenia i próby uświadomienia własnemu dziecku w najbardziej przystępnej formie świata emocji, uczuć oraz relacji społecznych, zaowocowały pięknym opracowaniem historii o przyjaźni. Bogato ilustrowana książeczka pokazuje czytelnikowi własnoręcznie „udziergane” przez panią Olę postacie. Kunszt Bajki o przyjaźni, nasi uczniowie mieli okazję docenić w zeszłym roku podczas wizyty w SOSW nr 3, słuchaczy Policealnej Szkoły Terapeutów Zajęciowych. Przedstawienie w formie teatrzyku połączone z wystawą postaci z Bieguna Północnego, bardzo zainteresowało naszych uczniów. Teraz kiedy nie możemy się spotkać, pragniemy dotrzeć do Was z wersją on-line. Dzięki życzliwości pani Oli, jako pierwsi możecie zapoznać się z przygodami bohaterów bajki o przyjaźni, a za tydzień poznacie przygody „Pana Liska”.
Pozdrawiamy Was gorąco, życząc miło spędzonego czasu z tą cudowną lekturą.
Anna Bonisławska, Jolanta Wierzbińska
Kliknij w obrazek, aby rozpocząć prezentację
Zapraszam serdecznie do codziennego wykonywania ćwiczeń logopedycznych przedstawionych w prezentacji. Wspólna zabawa i nauka z rodzicami pozwoli utrwalać i wywoływać prawidłową wymowę uczniów- co ułatwi komunikowanie się dzieci w różnych sytuacjach dnia codziennego, a zwłaszcza funkcjonować w środowisku społecznym.
Przygotował: Zbyszek Rytlewski
Kliknij w obrazek
Drodzy Uczniowie! Polecam Wam stronę http://pisupisu.pl/, dzięki której będziecie mogli poćwiczyć pisanie i czytanie za pomocą ciekawych gier. Strona proponuje naukę pisania na klawiaturze, gry słowne i ortograficzne, a także kilka zabaw trenujących pamięć. Kliknijcie i spróbujcie sprawdzić się w zadaniach z języka polskiego. Znajdziecie tam również wiele ćwiczeń związanych ze szkolnymi lekturami. Zachęcam do zapoznania się ze stronką!
Katarzyna Krajnik
Kliknij w obrazek
Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do dołączenia do naszej grupy na FB "My Się Nie Nudzimy". Poza rozmowami, wymianą ciekawych linków i wspólnymi zabawami online, przygotowujemy też codziennie zadania i przyznajemy za nie punkty. Gdy wszyscy spotkamy się już w szkole, najaktywniejsi uczestnicy naszych wirtualnych spotkań zostaną nagrodzeni. W celu dołączenia uczniów do naszej grupy prosimy o kontakt przez FB z p. Moniką Torchalską lub p. Justyną Górską.


Drodzy Rodzice! Przechodzimy obecnie trudny czas, w którym należy ograniczyć do minimum wychodzenie z domu. To ciężkie, ale konieczne, bo przecież bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich jest najważniejsze i musimy razem o nie zadbać. Dlatego dołączamy do apeli: #zostańwdomu! Chcemy jednak, żeby Państwa dzieci w tym czasie mogły choć w pewnym stopniu mieć styczność ze szkolnymi aktywnościami. Dlatego przygotowałyśmy parę propozycji, z których można skorzystać w domu. Przede wszystkim zachęcamy rodziców i uczniów do wspólnego czytania książek. Zapraszamy również bardzo serdecznie do wspólnego słuchania książek z Dorotą Zawadzką, która będzie je czytać codziennie o 11:00 na swoim profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/DorotaZawadzkaPsycholog/videos/ Postarajmy się wspólnie, żeby dzieci jak najmniej odczuły konieczność zostania w domu!
Dziwny pies - Książka AAC Idzie wiosna - czytanie uczestniczące
Monika Marczak, Katarzyna Pałgan































